Connect with us

Teknoloji

WhatsApp’ın masaüstü uygulamasına kullanışlı bir özellik geliyor

WhatsApp, iletilere emojiyle reaksiyon verme özelliğini masaüstü yani Windows ve Mac uygulamalarına getirdi. Bir müddettir Android ve iOS‘ta da …

WhatsApp, iletilere emojiyle reaksiyon verme özelliğini masaüstü yani Windows ve Mac uygulamalarına getirdi. Bir müddettir Android ve iOS‘ta da test edilen yeni özellik, isminden de anlaşılabileceği üzere kullanıcıların birbirlerine gönderdikleri iletiye yalnızca emojiyle tepki vermelerine imkan sağlıyor.

Facebook Messenger ve iMessage dahil birden fazla iletileşme platformunda gördüğümüz ’emoji tepkileri’nin geliştirilme emeli; kullanıcıların hislerini daha güzel söz etmelerini sağlamak. Bazen yazılı iletiyle kendimizi karşıdaki şahsa tam olarak tabir edemeyebiliyoruz. Emojiyle reaksiyon verme özelliği işte bu noktada devreye girecek.

Yansılar özelliği WhatsApp’ın masaüstü uygulamasında farklı

Test süreci devam eden emoji ile reaksiyon verme özelliği, WhatsApp’ın Android ve iOS uygulamasında bildirilere basılı tutularak kullanılabiliyor. Lakin masaüstü uygulamasında ise iletinin yanında bir reaksiyon düğmesi yer alıyor ve bu düğme, fare imleciyle iletinin üstüne geldiğinizde gözüküyor.

Reaksiyon düğmesine tıkladığınızda küçük bir pencerede 6 farklı emoji yan yana dizilmiş halde karşınıza çıkıyor. Buradan beğeni, kalp, kahkaha, şaşırma, ağlayan yüz üzere birini seçerek bildiriye reaksiyon verebiliyorsunuz. Gönderdiğiniz emoji ilgili iletinin üstünde de gözüküyor. Ayrıyeten 1 iletiye birden fazla reaksiyon bırakılamıyor.

WhatsApp’a gelecek yeni özellikleri evvelce açığa çıkarmasıyla tanınan WABetaInfo, özelliğin geliştirme etabında olduğunu belirtti. İlerleyen günlerde WhatsApp masaüstü uygulamasını betada kullanan herkese geleceği de tabir edildi. Fakat somut bir tarih şimdi bilinmiyor.

WhatsApp’a gelmesini istediğiniz özellikler neler? Fikirlerinizi yorum kısmında yahut SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.