Connect with us

Teknoloji

Türkiye’nin İlk Yerli Elektrikli Otobüsünde Seri Üretime Geçildi

TEMSA – ASELSAN iş birliğiyle geliştirilen Türk otomotiv sanayisinin ilk yüzde yüz yerli elektrikli otobüsü Avenue EV modelinin seri üretime …

TEMSA – ASELSAN iş birliğiyle geliştirilen Türk otomotiv sanayisinin ilk yüzde yüz yerli elektrikli otobüsü Avenue EV modelinin seri üretime hazır hale geldiği açıklandı.

TEMSA’dan yapılan açıklamaya göre ASELSAN’ın elektrikli çekiş sistemleriyle donatılan, Avenue EV’nin tüm süreçleri tamamlanarak banttan indi. Araçların, kamu kurumlarına yönelik ilk teslimleri önümüzdeki günlerde gerçekleşecek.

Kısa şarj özelliği sayesinde 15 dakikada tam şarja ulaşabilen araç, bu sayede 80 kilometre yol kat edebiliyor. Duraklarda kısa süreli şarjlarla 24 saat hizmet sunabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEMSA Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu, “İlk çalışmalarına 2015 yılında başladığımız; bunun yanında hem ülkemiz hem de sanayimiz için tarihi bir adım olarak gördüğümüz bu proje aynı zamanda, yerli ve milli teknolojiye destek ve teşvik anlamında da büyük bir hamle.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.