Connect with us

Güncel

Turistlere para karşılığı HES kodu satanlar yakalandı!

Toplu taşıma araçlarında kullanılan ulaşım kartlarına HES kodu tanıtma zorunluluğunun akabinde bu durumu fırsata çevirenler oldu. Fatih …

Toplu taşıma araçlarında kullanılan ulaşım kartlarına HES kodu tanıtma zorunluluğunun akabinde bu durumu fırsata çevirenler oldu.

Fatih Beyazıt Tramvay Durağı önüne gelen fırsatçılar burada HES kodu bulunmayan turistlere para karşılığında HES kodu alıyor. Fırsatçılar bilhassa gişelerde HES kodu olmadığı için geçiş yapamayan turistleri gözüne kestirdi. Turistlerin yanına giderek kendilerine HES kodu alabileceklerini söylüyor.

Cep telefonundan, taşınabilir uygulama üzerinden HES kodunu tanımlıyor. Bu süreç karşılığında ise turistlerle pazarlık yaparak 20 lira ile 50 lira ortasında değişen ölçüde para alıyor.

Gelen ihbar üzerine olay yerine gelen polis fırsatçılardan Servet Ö.’yü yakalayarak emniyete götürdü. Emniyette yapılan süreçlerinin akabinde idari para cezası kesilen Servet Ö. Özgür bırakıldı.

Bölgede esnaflık yapan Uğur Muharrir, “Turistlere fiyat karşılığında HES kodu satıyorlar.

HES kodu olmayanları beyaz masaya yönlendirmek yerine kendi HES kodlarını tanımlıyorlar ve halk sıhhatini tehdit ediyorlar” dedi,

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.