Connect with us

Güncel

Tosuncuk Mehmet Aydın’ın birinci tabiri: Borçlarımı ödeyeceğim

Çiftlik Bank’la binlerce kişiyi dolandırarak firar eden Mehmet Aydın’ın sorgusu devam ediyor. ‘Tosuncuk’ lakaplı Aydın dün gece saatlerinde …

Çiftlik Bank’la binlerce kişiyi dolandırarak firar eden Mehmet Aydın’ın sorgusu devam ediyor. ‘Tosuncuk’ lakaplı Aydın dün gece saatlerinde Türk Hava Yolları uçağı ile Brezilya’dan Türkiye’ye getirildi.

Aydın’ın birinci sorgusu İstanbul Havalimanı’ndaki nöbetçi savcılıkta yapıldı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 4 gün gözaltı mühleti verilen Aydın, buradaki süreçlerinin akabinde İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

‘Borçlarımı ödeyeceğim’

Aydın’ın sorgusu için özel bir grup oluşturuldu. TRT’de yer alan habere nazaran; Aydın’ın sözünde “Ailemle sorun yaşadığım için teslim oldum” dediği belirtildi.

Aydın’ın ayrıyeten borcu kadar alacaklarının da olduğunu, borçlarının büyük bir kısmını ödediği ve ödemeye devam edeceğini söylediği öğrenildi.

“Neden teslim oldun? sorusuna da çok zorlandığını, eşiyle problemler yaşadığını, boşanma noktasına geldiği anlatarak karşılık verdi. Kaldığı ülkelerde de zorluklar çıkarıldığını anlattı.

Mehmet Aydın, emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilecek.

‘Tosuncuk’ dün akşam Türkiye’ye getirildi

Çiftlik Bank’ın Kurucusu Mehmet Aydın’ı taşıyan uçak dün akşam saatlerinde İstanbul Havalimanı’na inmişti. Aydın, hakkında devam eden soruşturma ve daha evvel açılan kamu davaları kapsamında havalimanında gözaltına alınmıştı.

22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar mahpusu isteniyor

Kamuoyunda “Çiftlik Bank” olarak bilinen sistemin kurucusu ve 2 yıldan fazla müddettir firari olan Mehmet Aydın, 3 bin 762 kişinin mağdur olduğu davada 22 bin 580 yıldan 75 bin 260 yıla kadar mahpusla yargılanıyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.