Connect with us

Güncel

Taliban: Afganistan’da erkek ve kız öğrenciler başka sınıflarda eğitim görecek

Tolo News televizyonunun aktardığına nazaran, Taliban tarafından süreksiz olarak Yüksek Öğretim Bakanlığına atanan Abdulbaki Hakkani, ülkede …

Tolo News televizyonunun aktardığına nazaran, Taliban tarafından süreksiz olarak Yüksek Öğretim Bakanlığına atanan Abdulbaki Hakkani, ülkede erkek ve kız öğrencilerin başka sınıflarda eğitim göreceklerini söyledi.

Bayanların eğitim hakkı olduğunu, fakat erkeklerle birebir ortamda bulunamayacaklarını belirten Hakkani, “Bu formda öğrencilere inançlı bir eğitim ortamı sağlanacak” dedi.

Hakkani ayrıyeten, üniversitelerin yakında tekrar açılacağını ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’na bağlı öğretmen ve işçi maaşlarının ödenmeye başlanacağını kaydetti.

Afganistan Yüksek Eğitim Bakanlığı başşehir Kabil’de, öğretim üyeleri, akademisyenler ve eski bakanlık yetkililerinin katıldığı bir konferans düzenledi.

Associated Press’e nazaran, eski bakanlık yetkilileri ve üniversitelerde misyon yapan öğretim üyeleri, Taliban’a yeni bir eğitim sistemi oluşturmak yerine mevcut eğitim sistemini sürdürme ve modernize etme daveti yaptı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.