Connect with us

Güncel

Sarıgül: Amerika bütün silahlarını, tanklarını, toplarını Taliban’a teslim etmiştir

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Balıkesir’de, partisinin 1’inci olağan kongresinde yaptığı konuşmasında, Amerika’nın …

Türkiye Değişim Partisi Genel Lideri Mustafa Sarıgül, Balıkesir’de, partisinin 1’inci olağan kongresinde yaptığı konuşmasında, Amerika’nın siyasetlerini eleştirdi.

Türkiye’de topraklara ne ekilip, biçileceğinin kararını, Türkiye Cumhuriyeti’nin parlamentosunun karar verebileceğini söyleyen Sarıgül, “Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, Türkiye’mize rol biçemez. Amerika Birleşik Devletleri Lideri Sayın Biden, lafa geldiği vakit demokrasi diyor, özgürlük diyor, insan hakları diyor. Ancak diyor ki, ‘Türkiye’deki iktidarların değişmesine Amerika karar verir’. Hayır, Türkiye’deki iktidarların değişmesine Amerika karar veremez, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan yurttaşlarımız karar verir” dedi.

‘Muhalefet partileri, iktidar partisiyle puan farkını teğe düşürse, bizim meydanlara çıkmamıza gerek yok’

Muhalefet partilerinin, koltuklarını muhafazaya çalıştığını söyleyen Sarıgül, “Muhalefet partileri, iktidar partisiyle puan farkını teğe düşürse, bizim meydanlara çıkmamıza gerek yok. Lakin bugüne kadar Ankara’daki muhalefet partileri yeteri kadar konuştular, sandığa yeteri kadar gittiler, daima sandığın tabanında kaldılar. Bugünden sonra konuşacak olan değişim, bugünden sonra konuşacak olan sizlersiniz. Türkiye Değişim Partisi, birinci çeşitte hiçbir siyasi partiyle ve hiçbir ittifakla işbirliği yapmayacak. Zira Balıkesir’in köylerinde, mahallelerinde, sokaklarında, caddelerinde değişim ismine gecesini gündüzüne katan, ben o evlatların alın terini ve emeğini kimsenin yanına bırakmam. O ittifak yapmak isteyen partiler ne yapıyor biliyor musunuz, onlar koltuklarını koruyorlar. Onlar Türkiye’yi korumuyorlar. Onlar diyorlar ki, ‘İttifak yapalım da torbada bizim oyumuzun ne olduğu muhakkak olmasın, biz günümüzü gün edelim.’ Türkiye Değişim Partisi koltuğun peşinde koşmaz, Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin peşinde koşar” diye konuştu.

‘Amerika ile Taliban anlaşmıştır’

Sarıgül, kelamlarını şu halde sürdürdü

“Amerika ile Taliban anlaşmıştır. Amerika bütün silahlarını, tanklarını, toplarını Taliban’a teslim etmiştir ve Taliban yakında komşumuz İran’a savaş açarsa, gelen bilgiler bu doğrultudadır, bizim çok çok dikkatli olmamız lazım. Taliban’ın olayını, İran üzerinden Türkiye’ye bulaştırmak isteyen Amerika’nın oyunlarını bozacağız.”
Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.