Connect with us

Teknoloji

Samsung, iki dizüstü bilgisayarını piyasaya sürdü!

MWC, yeni akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir aygıtlar için yılın en büyük aktifliği oldu. Samsung ise buna karşın yeni dizüstü …

MWC, yeni akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir aygıtlar için yılın en büyük aktifliği oldu. Samsung ise buna karşın yeni dizüstü bilgisayarlarını fuar içerisinde tanıtmadı. Huawei, erken saatlerde iki yeni MateBook dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Barcelona fuarı için de birtakım Nokia marka dizüstü bilgisayar da aktiflik kapsamında göründü.

Samsung artık piyasaya iki yeni Ultrabook, Galaxy Book 2 Pro ve Galaxy 2 Pro 360 modellerini kazandırdı. Son iki modelin her ikisinin de farklı ekran boyutlarına sahip olacağını da ek olarak açıkladı.

Samsung’un dizüstü bilgisayarları 13.3 inç ve 15.6 inç olarak geliyor

Samsung‘un duyurduğu her iki dizüstü bilgisayar da 13.3 inç ve 15.6 inç boyutlarıyla kullanıcılara ulaşıyor. Buna ek olarak, Harika AMOLED teknolojisini kullanan 1920 x 1080 ekranlarla geliyor. Şirket, boyutundan bağımsız olarak her iki ekranın da tek bir şarjla 21 saate kadar dayanabildiğini söz etti. Bu da epey uygun bir şarj mühleti.

Her iki dizüstü bilgisayar da, Windows 11 işletim sistemiyle çıkıyor. Wi-Fi 6E sertifikasına da sahip. Sadece 360 olmayan sürüm 5G ilişki takviyesiyle kullanıcıya ulaşıyor. Galaxy Book 2 Pro 360 modeli bir S Pen kalemi, bir Thunderbolt ilişki noktası, iki USB-C temas noktası, 3,5 mm ses jakı ve microSD yuvasıyla birlikte geliyor.

Samsung şimdi fiyatlandırmayı açıklamadı

Dizüstü bilgisayarlarda kolay biçimde kilit açmak için tasarlanan güç tuşunda parmak izi tarayıcı yer alıyor. Son olarak 65W şarj aygıtı ve 1080p ön kamerayla elimize ulaşıyor. Samsung, dizüstü bilgisayarları için şimdi fiyatlandırma ayrıntılarını açıklamadı.

Sizler Samsung marka aygıtlar hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.