Connect with us

Güncel

Rusya Savunma Bakanı Şoygu’dan Savaş Çıkabilir Açıklaması

ABD Başkanı Joe Biden, 14 Nisan’da ABD’nin 1 Mayıs’tan itibaren Afganistan’dan geri çekilmeye başlayacağını ve tam çekilmenin Dünya Ticaret …

ABD Lideri Joe Biden, 14 Nisan’da ABD’nin 1 Mayıs’tan itibaren Afganistan’dan geri çekilmeye başlayacağını ve tam çekilmenin Dünya Ticaret Merkezi, İkiz Kuleler ve Pentagon’a yönelik terör hücumlarının 20. yıl dönümü olan 11 Eylül’e kadar tamamlanacağını duyurmuştu.

Afganistan’dan geri çekilme çalışmaları devam ederken operasyona ait Rusya Savunma Bakanlığı’ndan “sivil savaş” açıklaması geldi.

Rusya Savunma Bakanı yaptığı açıklamada, NATO’nun Afganistan’dan geri çekilmesiyle ülkede sivil savaş çıkma ihtimali olduğunu lisana getirdi. İttifakın, yaklaşık 20 yıllık iştirakine karşın ülkede istenen sonucu elde edemediğini aktaran Şoygu, bu durumu değiştirmek için acil tedbir alınması gerektiğinin altını çizdi.

Öte yandan dün terör örgütü Taliban güçleri, Afganistan’ın Tacikistan ile ana hudut kapısını ele geçirmesi ABD’nin geri çekilme çalışmalarının son etabına başlamasından bu yana en değerli gelişmelerden biri olmuştu.

1 Comment

1 Comment

  1. İhsan

    Haziran 24, 2021 at 07:46

    Teşekkürler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.