Connect with us

Ekonomi

Rekabet Kurumu hangi devralma ve iştiraklere onay verdi?

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, EAB Küresel Inc’in en son holding şirketi olan ve halihazırda Vista Equity …

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya nazaran, EAB Küresel Inc’in en son holding şirketi olan ve halihazırda Vista Equity Partners Management LLC’nin tek denetimi altında bulunan Avatar TopCo, Inc’in ortak denetiminin Electron Holdings L.P. aracılığıyla BC Partners LLP tarafından dolaylı olarak devralınması sürecine müsaade verildi.

The Bountiful Company ve mevcut iş kolunun tek denetiminin, i. NBTY Limited ile iştirakleri ii. Vita Health Products Inc. ve iii. Pure Protein, Body Fortress, Met-Rx, Balance Bar ve Best Bar Ever markaları ile bağlı iş kolları hariç olmak üzere, Nestlé S.A. tarafından devralınması süreci onaylandı.

Adese Gayrimenkul Yatırım AŞ’nin Konya Ereğli ve Konya Selçuklu’da bulunan iki mağazasının kiracılık hakları ve demirbaşlarının Migros Ticaret AŞ tarafından devralınması kararlaştırıldı.

Continental Confectionery Company Besin San. ve Tic. AŞ’nin tek denetiminin Yıldız Holding AŞ tarafından devralınması sürecine karar verildi.

BP plc’nin dolaylı olarak tamamına sahip olduğu ve tek denetim ettiği iştiraki Britannic Strategies Limited ve Sinopec Fuel Oil Sales Co, Ltd aracılığıyla China Petrochemical Corporation’un dolaylı olarak tamamına sahip olduğu ve tek denetim ettiği iştiraki Sinopec Fuel Oil. (Singapore) Pte. Ltd ortasında BP Sinopec Marine Fuels Pte. Ltd. unvanına sahip tam fonksiyonel bir ortak teşebbüsün kurulması süreci uygun bulundu.

Toyota Motor Corporation’ın tamamına sahip olduğu iştiraki Toyota Financial Services Corporation tarafından pay alımı yoluyla MAF Colombia SAS’ın üzerinde Mitsui & Co. Ltd. ile ortak denetim kurulması sürecine müsaade verildi.

General Electric Company’nin GE Capital Aviation Services iş kolunun AerCap Holdings N.V. tarafından devralınması süreci onaylandı.

Carlisle Fluid Technologies, Inc. ve onun muhakkak iştirakleri yahut mal varlıklarından Carlisle Brake & Friction iş kolunun tek denetiminin One Rock Capital Partners LLC tarafından CentroMotion ismiyle faaliyet gösteren BRWS Parent LLC aracılığıyla devralınması sürecine karar verildi.

Natura Besin Sanayi ve Ticaret AŞ’nin tek denetiminin Foxford Capital L5 DAC’nin denetiminde olan Luxembourg Investment Company 436 Sarl tarafından devralınması sürecine onay verildi.

Biletal İç ve Dış Ticaret AŞ’nin tek denetiminin Obilet Bilişim Sistemleri AŞ tarafından devralınması sürecine şartlı olarak müsaade verildi.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.