Connect with us

Güncel

Messi Sözleşmesiz Oyuncular Listesinde

Uzun süredir Barcelona ile yeni sözleşme imzalayıp imzalamayacağı gündemde olan Lionel Messi 1 Temmuz 2021 itibarıyla serbest oyuncu konumuna …

Uzun müddettir Barcelona ile yeni mukavele imzalayıp imzalamayacağı gündemde olan Lionel Messi 1 Temmuz 2021 prestijiyle özgür oyuncu pozisyonuna girdi.

SporX’in haberine nazaran 2000 yılından bu yana birinci defa hür oyuncu statüsüne düşen Messi’nin, Lider Laporta seçildikten sonra ayrılık kararını iptal ettiği konuşulmuştu.

​Bir müddettir mali problemlerle boğuşan Messi’nin yıllık 120 milyon euro’luk maaşında indirime gitmeyi kabul ettiği argüman edilmişti. Barcelona kulübünün 1 milyar euro’yu aşan borçları ve fahiş fiyatlı maaş yükü nedeniyle Fair Play’e takıldığı Lider Laporta tarafından açıklanmıştı.

​Ayrılık kararını ertelediği bilinen Messi’ye eski hocası Pep Guardiola’nın ekibi Mancheser City’nin yakın teması olduğu daha evvelden yazılmıştı.

Messi 2005 yılında adım attığı Barcelona A Grubu’nda 10 La Liga, 6 Kral kupası, 8 İspanya Muhteşem Kupası, 4 Şampiyonlar Ligi ve 3 UEFA Üstün Kupa’yı kaldırma sevinci yaşadı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.