Connect with us

Teknoloji

Katlanabilir iPhone rafa mı kalktı? Katlanabilir dev iPad iddiası!

Apple’ın katlanır ekranlı telefon piyasasına yönelik yatırımlar yaptığı artık herkesin bildiği gerçeklere ortasında. Lakin ünlü analist Mark …

Apple’ın katlanır ekranlı telefon piyasasına yönelik yatırımlar yaptığı artık herkesin bildiği gerçeklere ortasında. Lakin ünlü analist Mark Gurman, teknoloji devinin tek emelinin bu olmadığı tezinde. Buna nazaran Apple, katlanabilir iPad ve MacBook melezi bir aygıt üretmenin peşinde.

Apple, katlanabilir iPhone yerine dev bir iPad mi üretecek?

Mark Gurman’ın şirket içinden aldığı bilgilere nazaran Apple, esnek ekranlı yeni bir aygıt üretmek için araştırmalar yapıyor. Şimdiye kadar katlanır telefonlar 7 inç üzere büyüklüklere sahipti. Lakin tezlere bakılırsa Apple’ın katlanabilir iPad modeli 20 inç üzere dev bir ekrana sahip olacak. Bu yeni projenin katlanır iPhone projesini rafa kaldırma ihtimali de teoriler ortasında.

Bu manada bu dev aygıt, ikiye katlandığında 10 inçlik bir iPad boyutunda karşımıza çıkacak. Lakin Gurman bu aygıtın 2026 yılından evvel gelmeyeceğini açıkladı. Buna rağmen Mark Gurman, 20 inçlik dev iPad hakkında kimi ayrıntıları da açıkladı.

Ünlü analist, katlanır 20 inç ekranlı dev iPad modeli kestirim edildiği üzere büsbütün dokunmatik bir klavye ile gelecek. Aslında Apple’ın bu çeşit planlarının ne kadar gerçeğe dönüşeceği bilinmeyen. Buna rağmen Lenovo, katlanır ekranlı ThinkPad X1 Fold ile emsal bir hayali gerçekleştirdi.

Apple’ın katlanabilir iPhone planlarının da kısa bir müddet evvel ertelendiği ortaya çıktı. Buna nazaran 2023 yılında beklenen modelin 2025 yılına ertelendiği savları gündemde. Fakat bu tarihin ortaya çıkması birebir vakitte Apple’ın katlanabilir aygıtlar için en erken 2025 yılında harekete geçeceğini ortaya koyuyor.

Apple, her ne kadar bu mevzuda resmi açıklamalar yapmasa da üç, dört yıllık bu müddette katlanır telefon piyasasının nasıl bir potansiyele kavuşacağı da merak konusu.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.