Connect with us

Güncel

Dikkat! Günlük 1 Milyon TL ciro yapan jigolo çetesi tahliye oldu!

Müzisyen Çağatay Öztürk’ün (44) liderliğini yaptığı tez edilen 91 sanıklı jigolo çetesine yönelik dava İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde …

Müzisyen Çağatay Öztürk’ün (44) liderliğini yaptığı tez edilen 91 sanıklı jigolo çetesine yönelik dava İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor.

Hürriyet2in haberine nazaran sanıklardan hiçbiri, haklarındaki suçlamayı kabul etmedi. Soruşturma etabında, çetenin faaliyetlerine ait detaylı söz veren tutuklu Alican Karaman bile “Emniyet’te verdiğim tabir yanlışsız değil. Polis zoru ile o denli bir söz verdim. Avukatım beni yanlış yönlendirdi” dedi.

Savunmaları alınan sanıkların kıymetli bir kısmı şikâyetçiler ile jigololuk için değil e-ticaret ile ilgili konuştuklarını öne sürdü.

Sanık avukatları ise firari sanıklar Felat Günel ve Ogün Arslan’ın verdikleri tabir sonrası özgür bırakıldıklarını belirterek müvekkillerinin tahliyesini istedi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA KASIMDA

Mahkeme yaptığı yargılama sonrası tutuklu sanıklar Alev Karadere, Alican Karaman, Çağatay Öztürk, Ersel Sengör, Fuat Kabak, Furkan Kendir, Hüseyin Çerman, İsmail Başer, Mehmet Ali Karademir, Mehmet Ay, Mesut Çelik, Mevlüt Daş, Muhammet Can Boztepe, Ömer Çatal, Selami Bildirici, Tolga Atay, Uğurkan Karademir ve Yusuf Yetimova’nın tahliyesine karar verdi. Davanın bir sonraki duruşması ise kasım ayında yapılacak. Sanıklar, ‘çıkar maksatlı örgüt kurma’, ‘örgüte üye olma’ ve ‘nitelikli dolandırıcılıkla’ suçlanıyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.