Connect with us

Güncel

Birtakım internet sitelerine erişim sağlanamıyor

Türkiye’de kimi internet sitelerine erişim sağlanamıyor. Bilişim Dalı İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yüksek İstişare İdare …

Türkiye’de kimi internet sitelerine erişim sağlanamıyor. Bilişim Dalı İş Adamları ve Profesyonelleri Derneği (BİSİAD) Yüksek İstişare İdare Şurası üyesi Dağhan Uzgur, “Dün akşam saatleri itibariyle internet sitelerinin güvenlik hizmeti aldığı CloudFlare, twitter imaj, görüntü yüklemelerinde Türk Telekom tarafında bir sorun var. Bu teknik bir arızanın ötesinde güya devreye giren yeni bir sistemin/engellemenin/takip sisteminin habercisi” dedi.

Dağhan Uzgur toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Erişilemeyen http://Microsoft.com https://twitter.com/ ve cloudflare servislerinin ortak noktası 104 ile başlayan IP adresleri. Twitter’ı yakalım diyip IP bloğuna mahkeme kararıyla tam pürüz konmamıştır herhalde” yorumunda bulundu.

Yaşanan sorun nedeniyle ‘ntv.com.tr’, ‘t24.com.tr’ üzere sitelere erişim sağlanamıyor. Ayrıyeten haber ajansları da sisteme fotoğraf yüklemede sorun yaşıyor.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.