Connect with us

Güncel

Ankara’dan 99 gençle yola çıkan Zafer Treni Eskişehir’de

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ile 99 genci taşıyan treni, Eskişehir Gar’ında …

AK Parti Bilecik Milletvekili Selim Yağcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Lideri Yücel Yılmaz ile 99 genci taşıyan treni, Eskişehir Gar’ında, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof Dr. Fatih Temizel, AK Parti Eskişehir Vilayet Lideri Zihni Çalışkan, Vilayet Lider Yardımcıları Pınar Turhanoğlu, Hasan Burgaz, Alperen Teker bayan ve gençlik kolları liderleri karşıladı.

Milletvekili Yağcı, burada yaptığı konuşmada, ulusal uğraş ruhu ile 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde çıkılan zafer yolu üzere birebir ruh ve heyecanla yola çıktıklarını söyledi.

Ankara’nın Polatlı ilçesindeki Duatepe Anıtı’nı ziyaret ettiklerini belirten Yağcı, Eskişehir’in de ulusal gayret manasında çok değerli bir nokta olduğunu vurguladı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran ğrencilerden Serhat Yılım ise “Tarih tekerrürden ibaret. Şüphesiz bir gün bu misyon bize de düşer. Zafer sürekli bizimle olacaktır. Geçmişten gelen bu kan bizde sürekli canlı. Cetlerimiz yerlerinde huzur içinde. Ben buna eminim” dedi.

Ayşe Tırpancı da seyahatin kendisi için etkileyici bir tecrübe olduğunu söz ederek, “Atalarımızın gezip gördüğü ve zafer kazandığı bugün gezip görmek benim için çok büyüleyici ve çok etkileyici bir tecrübe oldu. Birebir vakitte çok gurur vericiydi. Bu türlü yerleri gezdiğim için arkadaşlarımla da birlik beraberlik duygusu içerisine girdiğim için çok şanslı hissediyorum çok keyifli bir seyahatti çok şad kaldım.”

Zafer Treni, Eskişehir’den Afyonkarahisar‘a uğurlandı.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.