Connect with us

Teknoloji

Android’de Chrome kullananlar dikkat! Kıymetli özellik kaldırılıyor

Google Chrome yıllardan beri pek çok platformda tepenin sahibi. Bilhassa de Android tarafında büyük bir muvaffakiyet kelam konusu. Çünkü birçok …

Google Chrome yıllardan beri pek çok platformda tepenin sahibi. Bilhassa de Android tarafında büyük bir muvaffakiyet kelam konusu. Çünkü birçok Android telefonda Chrome yüklü geliyor ve kullanıcılar öbür bir tarayıcıyı yüklemek yerine Chrome’dan devam ediyor. Milyarlarca insanın her gün kullandığı Chrome Android uygulaması, değerli bir özelliğe veda ediyor.

Chrome, Android uygulamasında bilgi tasarrufu özelliğini kaldırdı

4G teknolojisinin hayatımıza girmesiyle en çok muhtaçlık duyulan özelliklerden biri data tasarrufu olmuştu. 3G’den 4G’ye geçtiğimizde süratimizi alamayıp daha fazla bilgi tüketmeye başlamıştık ve doğrusu o periyotta data tasarrufu özelliği, ay sonunu getirmemize yardımcı olmuştu. Lakin 2022 yılına gelindiğinde internet siteleri daha farklı JavaScript belgeleri ile çalıştığı için bilgi tasarrufu, internet sitelerinin yanlışsız görüntülenmemesine yol açmıştı.


Chrome Android uygulaması

Uzun vakittir artan şikayetler doğrultusunda artık bir karar verildi. Chrome’un Android uygulamasındaki bilgi tasarrufu seçeneği, yeni sürümlerde olmayacak. Öteki platformlarda ise özellik hala yerinde duruyor. Lakin yakın vakitte başka platformlardan da data tasarrufunun kaldırıldığına şahit olabiliriz.

Aslında son vakitlerde bilgi tasarrufu özelliğinin pek hayrını göremez olmuştuk. 150GB data kullandığınızda yalnızca 2GB üzere komik düzeylerde bilgi tasarrufu yapması can sıkıcıydı. Üstelik bu 2GB’dan tasarruf ederken birtakım internet sitelerinde sorun yaşamamıza neden oluyordu. Hasebiyle Chrome’un data tasarrufu özelliğini pek âlâ hatırlamayacağımızı söyleyebilirim.


Chrome Android

Mart ayının sonunda gelmesi beklenenChrome 100 ile büyük bir kilometre taşı devrilmiş olacak. Firefox 100 sürümünün de yakın vakitte gelecek olması tatlı bir tesadüf. Her iki tarayıcıdan da bu yeni sürüme özel olarak büyük yenilikler bekliyoruz.

Siz telefonunuzda hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz?

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.