Connect with us

Güncel

Albayrak’tan Libya adımı: Hangi proje için görüştü?

Geçen hafta Yıldırım Holding’in görüşme yaptığı Libya’daki Misrata Hür Bölgesi’ne yatırım için bu sefer Albayrak Holding devreye girdi …

Geçen hafta Yıldırım Holding’in görüşme yaptığı Libya’daki Misrata Hür Bölgesi’ne yatırım için bu sefer Albayrak Holding devreye girdi. Albayrak Holding ayrıyeten, Misrata Havalimanı projesinden de onay bekliyor.

Dünya’dan Kerim Ülker’in haberine nazaran Türk inşaat şirketlerinin beğenilen pazarı Libya’da artık gözler Misrata kentinde. Ülkenin en büyük 3’üncü kenti olan Misrata için geçtiğimiz hafta sizlerle bir haberi paylaşmıştık. Misrata Hür Bölgesi için Türk şirketi Yıldırım Holding’in ön mutabakat muahedesi imzalamasının akabinde bu sefer Albayrak adım attı.

Albayrak Holding üst idaresi, dün Misrata Hür Bölgesi’nde yatırım yapmak için görüşme yaptı. Albayrak Holding, hür bölge içinde şube açmasının yanı sıra, kuru ve soğuk hava depoları operasyonları için lojistik ve operasyon merkezi kurmayı planlıyor. Albayrak İdaresi, özgür bölge içindeki limanını da ziyaret etti.

Havalimanını da yapmak istiyor

Bilindiği üzere Albayrak Holding, son 2 yıldır Libya’da faaliyetlerini genişletmeyi planlıyor. Türk şirket, uzun müddettir kapalı olan Misrata Havalimanı’nın tekrar inşaatı ve büyüme projesinde yer almak için Libya Havalimanları Kurumu’ndan (LLA) onay bekliyor.

Haberin devanı için tıklayın

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.