Connect with us

Güncel

Ahmet Hakan: Türkiye’nin ruh hali uygun değil

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, Türkiye’de son periyotta gündem olan kimi mevzularla ilgili olarak değerlendirmelerde …

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Direktörü Ahmet Hakan, Türkiye‘de son periyotta gündem olan kimi mevzularla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

‘Türkiye’nin ruh hali uygun değil, hiç uygun değil’ başlıklı yazısında kelamlarına “Artık Türkiye’de ana muhalefet partisinin başkanına yönelik sergilenen apaçık bir nezaketsizlik karşısında hepimiz ortaklaşıp ‘Bu bir nezaketsizliktir’ diyemiyoruz” diye başlayan Hakan, şöyle devam etti:

“Artık Türkiye’de ana muhalefet önderi, bir palavra haber üzerinden iktidarı sıkıştırmaya çalışıyor. Ve o önder, haberin palavra çıkmasını hiç sıkıntı etmiyor.

Artık Türkiye’de şeytanlaştırma tek taraflı işleyen bir düzenek değil. Bütün taraflar, birbirlerini şeytanlaştırıyor.

Artık Türkiye’de yankı odalarına hapsolma durumu var. Herkes kendi tarafının sesini dinlemeye meraklı. Herkes Türkiye’nin kendi dünyasından ibaret olduğunu düşünüyor.

Artık Türkiye’de karşı tarafı ikna etmek, karşı tarafa oy verenlere seslenmek, karşı tarafta yer alanlarla sağlıklı diyalog kurmak üzere arayışlar yok. Sonuç olarak Türkiye’nin ruh hali uygun değil. Hem de hiç âlâ değil.”

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.