Connect with us

Güncel

ABD Lideri Biden, İsrail Cumhurbaşkanı’nın önünde diz çöktü

ABD Lideri Joe Biden ile İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, geçen hafta Beyaz Saray’da basına kapalı bir görüşme gerçekleştirmişti. Basına …

ABD Lideri Joe Biden ile İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, geçen hafta Beyaz Saray’da basına kapalı bir görüşme gerçekleştirmişti. Basına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede çekilen bir kare gündeme bomba üzere düştü.

Biden, İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’in özel kalem müdürü Rivka Ravitz’in önünde diz çöktü. O an, İsrail devlet başkanlığı delegasyonuna eşlik eden İsrail Hükümeti Basın Ofisi üyesi tarafından fotoğraflandı.

Haim Zach tarafından çekilen bu kare kısa müddette toplumsal medyada viral oldu. İsrail medyası Biden’ın Ravitz’in önünde diz çökmesinin nedeni manşetlerine taşıdı.

The Times of Israel haberi okurlarına ’12 çocuğu olduğunu öğrenen Biden, Rivlin’in yardımcısının önünde diz çöktü’ başlığı ile duyurdu.

Haberde Biden’ın bu jesti üzerine İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin’in şaşkınlığını gizleyemediğine dikkat çekildi.

ABD ziyareti, Rivlin’in lider olarak yaptığı son yurtdışı seyahatiydi. Rivlin, önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanı olarak yerini Yahudi Ajansı’na başkanlık eden Isaac Herzog’a bırakacak.

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.