Connect with us

Güncel

511 Milyon TL ile kaçan Tosuncuk’un cebinden ne kadar para çıktı?

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve …

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırıldı.

Sabah’ın haberine nazaran Mehmet Aydın’a yöneltilecek 60 sayfalık soru hazırlandı. 511 milyon TL ile yurt dışına kaçan Tosuncuk’un cebinden çıkan para da aşikâr oldu. “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi tabiri başladı. Mehmet Aydın kendisi için hazırlanan 60 sayfalık soruları yanıtlıyor.

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği yaklaşık 300 sayfalık evrak incelendi ve iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırıldı. Mehmet Aydın’a yöneltilecek 60 sayfalık soru hazırlandı.

Tabirine akşam saatlerinde başlanacak olan ve 511 milyon lirayla yurt dışına kaçtığı sav edilen Aydın’ın uçaktan birinci indiğinde yanında cüzi ölçüde Brezilya Reali olduğu ve polislerin aracına bindiğinde Aydın’ın polislere birinci olarak “Ülkemi çok özledim. İnsanın kendi lisanını konuşması çok hoş… Mağdurların paralarını ödeyeceğim” dediği tez edildi. Savlara nazaran polisler; Mehmet Aydın’ın paraları Bitcoin’e yatırdığı yahut yurt dışında tuttuğu ihtimalleri üzerinde duruyor.

İstanbul’a getirildikten sonra İstanbul Mali Kabahatlerle Çaba Şube Müdürlüğü’ne götürülen “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyeti’ndeki süreçleri devam ediyor. Mehmet Aydın’ın şirketiyle ilgili yanında getirdiği evraklar İstanbul Emniyeti Mali Şube Müdürlüğü’nde ayrıntılı bir biçimde incelendi. Evraklar iddianamede yer alan müfettiş ve MASAK raporları ile karşılaştırdı. Yaklaşık 300 sayfadan oluşan evrakların karşılaştırmasıyla birlikte polislerin Mehmet Aydın’a yönelteceği 60 sayfalık soru hazırlandı. Tabirine akşam saatlerinde üç avukatı eşliğinde başlanacak olan ve dört günlük gözaltı mühleti bulunan Mehmet Aydın’ın Çarşamba sabahı adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

CEBİNDEN ÇIKAN PARA

511 milyon lirayla yurt dışına kaçtığı argüman edilen ve Brezilya’da teslim olan Mehmet Aydın’ın İstanbul’a uçakla birinci indiğinde yanında cüzi ölçüde Brezilya Reali olduğu ve polislerin aracına bindiğinde polislere birinci olarak “Ülkemi çok özledim. İnsanın kendi lisanını konuşması çok hoş… Mağdurların paralarını inşallah ödeyeceğim” dediği tez edildi. Savlara nazaran polisler; Aydın’ın paraları Bitcoin’e yatırdığı yahut yurt dışında tuttuğu ihtimalleri üzerinde duruyor. Aydın hakkında hazırlanan iddianamede yer alan üç bin 762 şikayetçi mağdurun yanı sıra iddianame yazıldıktan sonra 128 mağdurun daha paralarını geri alabilmek için Mehmet Aydın’dan şikayetçi oldukları belirtildi. Şikayetçi sayısının ise artabileceği vurgulandı.

SORULARI YANITLIYOR

“Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi tabiri başladı. Mehmet Aydın kendisi için hazırlanan 60 sayfalık soruları yanıtlıyor.

İstanbul’a getirildikten sonra İstanbul Emniyeti Mali Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü’ne götürülen “Çiftlik Bank” vurgununun baş mimarı “Tosuncuk” lakaplı Mehmet Aydın’ın İstanbul Emniyeti’ndeki yasal süreçleri devam ediyor. Aydın’ın yanında getirdiği ve yaklaşık 300 sayfadan oluşan şirket evraklarının iddianamedeki müfettiş ve MASAK raporlarıyla karşılaştırmasıyla birlikte cevaplaması için 60 sayfalık soru hazırlanan Mehmet Aydın’ın İstanbul Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ndeki resmi sözü alınmaya başladı.

ADLİYEYE SEVK EDİLMESİ BEKLENİYOR

Mehmet Aydın artık polisler tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlıyor. Dört günlük gözaltı mühleti bulunan Mehmet Aydın’ın Çarşamba sabahı adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Buyruk Somer/Sabah

Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.